Info

The hedgehog was engaged in a fight with

Read More
Bitcoin

CEO Tesli Elon Musk: Bitcoin na ’skraju szerokiej akceptacji‘

Elon Musk, miliarder, dyrektor generalny producenta samochodów elektrycznych Tesla TSLA -5%, powiedział, że uważa, iż gwałtownie rosnąca kryptowaluta bitcoin jest na „skraju“ włamania do tradycyjnych finansów.

Że jest otwarty na płacenie w bitcoinac

Musk, który ujawnił w zeszłym miesiącu, że jest otwarty na płacenie w bitcoinach, skomentował to podczas szerokiego wywiadu w aplikacji Clubhouse, który również obejmował załogowe misje na Marsa i implantowalny interfejs mózg-maszyna Muska Neuralink.

„W tym momencie uważam, że bitcoin to dobra rzecz“, powiedział Musk wypełnionemu czatowi Clubhouse, dodając, że nie „ma silnej opinii na temat innych kryptowalut“. „Jestem zwolennikiem bitcoina. Spóźniłem się na imprezę, ale jestem zwolennikiem. Myślę, że bitcoin jest na skraju uzyskania szerokiej akceptacji przez konwencjonalnych ludzi finansów.“

Komentarze Muska stawiają go w sprzeczności z wieloma globalnymi bankierami centralnymi i regulatorami, którzy niedawno ostrzegli, że bitcoin jest używany głównie do nielegalnych celów i do prania pieniędzy.

Musk powiedział, że ludzie próbowali go zaangażować w bitcoin w przeszłości, cofając się aż do 2013 roku, kiedy bitcoin był wart ułamek tego, co jest teraz-trading na poniżej 100 dolarów.

Cena bitcoin wzrosła około 200% od października, skacząc do ponad 40.000 dolarów za bitcoin przed spadkiem z powrotem nieznacznie. Gwałtowny rajd bitcoinów został w dużej mierze spowodowany przez inwestorów instytucjonalnych, którzy zainteresowali się kryptowalutą i gigantami płatności, takimi jak PayPal PYPL -1,5%, którzy dodali swoje wsparcie – chociaż pojawiły się obawy o bańkę.

W zeszłym tygodniu Musk – którego tweety na temat bitcoina i żartobliwej kryptowaluty dogecoin często poruszają rynek – wysłał cenę bitcoina gwałtownie wyżej, gdy udzielił bitcoinowi długo oczekiwanego cichego poparcia po wprowadzeniu ograniczeń w handlu akcjami firmy, które stały się polem bitwy dla byczych inwestorów detalicznych zorganizowanych za pośrednictwem forum WallStreetBets na Reddicie i funduszy hedgingowych z Wall Street, które od dawna shortują akcje.

„Muszę uważać na to, co mówię, może to wpłynąć na rynek“

„Muszę uważać na to, co mówię, może to wpłynąć na rynek“ – powiedział Musk za pośrednictwem Clubhouse, zwracając się do potęgi swoich blisko 45 milionów zwolenników na Twitterze.

„Najbardziej zabawnym wynikiem … byłoby to, że dogecoin staje się walutą ziemi w przyszłości. Od czasu do czasu żartuję na temat dogecoin, ale to naprawdę mają być żarty. Dogecoin został stworzony jako żart, aby naśmiewać się z kryptowalut, ale los kocha ironię.“

Cena bitcoina, po zanurzeniu się w zeszłym tygodniu poniżej 30 000 dolarów za bitcoina, nagle skoczyła o 20% wyżej w zeszłym tygodniu po tym, jak Musk zmienił swoje bio na Twitterze na „#bitcoin“ i zamieścił:

„Z perspektywy czasu, to było nieuniknione.“

Cena bitcoina spadła od czasu tweeta Muska, oddając prawie wszystkie swoje krótkotrwałe zyski. Ostatnie komentarze Muska w Clubhouse nie zdołały jak dotąd poruszyć ceny bitcoina, przy czym przed wywiadem pojawiły się wysokie oczekiwania, że Musk przygotowuje ogłoszenie dotyczące bitcoina związane z Teslą.

W grudniu Musk wywołał spekulacje, że jego firma samochodów elektrycznych może dodać bitcoin do swojego bilansu podczas publicznej wymiany na Twitterze, kiedy zapytał, czy możliwe jest przeliczenie miliardów dolarów Tesli na bitcoin.

Author Image
admin